Rozdíly řady MS a PS křovinořezy Fuxtec

Často se nás ptáte, jaký je vlastně rozdíl v křovinořezech řady MS a PS.

Nejhlavnějším rozdílem, který je jasně patrný také z fotografií stroje je v antivibračním zařízení. Řada křovinořezů MS toto účelové zařízení nemá a řídítka jsou upevněna přímo na trubce hřídele. U novějších modelů MS je spojení řídítek a hřídele vybaveno gumou, která obepíná hřídel a je stažena spojkou.

Křovinořezy řady PS mají tedy špičkovou antivibrační jednotku a dále i jiný průměr hřídele pro další redukci vibrací. Základem jsou dodávány s lepší strunovou hlavou EasyFit, kterou nemusíte rozebírat při výměně struny. Balení obsahuje také lepší popruh a lépe tvarovaná řídítka.

Zjednodušeně řečeno – stroje PS jsou upraveny pro delší sečení větších ploch.

Oba se dodávají se stejným trojramenným kotoučem a stejným motorem. U řady 152 je to silný dvoutaktní motor 2,2 kW /52 cm³ a u řady 162 velmi silný dvoutaktní motor 2,6 kW /62 cm³

Na MS můžete dokoupit celou řadu doplňků (prořezávací pilka, kultivátor..(vždy uvedeno u výrobku jako příslušenství))

U řady PS toto příslušenství možné není. Využívá se pouze pro sečení. Použití brání jiný průměr trubice a také fakt, že se nedá namontovat přímá rukojeť, která je pro některé nástavce vhodná.

Za zmínku také stojí promluvit o naší řadě čtyřtaktních modelů MS. Zde všechny nástavce pasují, nicméně stroje nemají takový výkon nebo otáčky aby vše pracovalo tak jak má. V příslušenství proto vždy uvádíme pouze vhodné nástavce.

Podobně je tomu také u zádového křovinořezu, ačkoli nástavce do spojky pasují – u strojů je osazena bovdenová nikoli pevná hřídel, která potřebný tah nedokáže přenést, nebo ji následně brzy poškodíte. Rovněž v příslušenství vždy uvádíme pouze vhodné nástavce.

Častým dotazem je také montáž ocelového nože na křovinořez na kolech. Technicky to možné je, ale stroj není vybaven podložkou a maticí pro montáž nože a použití nože nedoporučujeme. Je to velmi nebezpečné, z hlediska zpětného rázu, kdy se může vozíček a žací nůž otočit proti Vám. Stroj je určen pouze pro sečení za pomocí dodávané strunové hlavy, kdy je použití naprosto bezpečné.

rozdil_ms_ps