Sázíme Česko spojuje lidi, firmy a přírodu. Jednoduše a na pár kliknutí.

  • Vysazujeme stromy. Dáváme lidem možnost, jak se jednoduše zapojit a pomoct české přírodě. Pár kliknutí a strom je zasazený!
  • Edukujeme veřejnost. Věříme totiž, že každý malý krůček, který jednotlivec udělá, se počítá.
  • Pořádáme výsadbové akce. Ty, kteří si s námi chtějí ušpinit ruce od hlíny, rádi zapojíme do výsadeb i fyzicky. Každý zájemce se může registrovat tady.

Kolik stromů už jsme zasadili?

To se mění každou minutou! Aktuální číslo vždy najdete tady: https://sazimecesko.cz/#sin-slavy

Proč potřebujeme stromy v krajině?

  • Stromy čistí vzduch okolo nás. Absorbují CO2 a vydávají nám životu důležitý kyslík.
  • Zlepšují kvalitu vody. Stromy zpomalují tok dešťové vody a zároveň ji přefiltrovávají.
  • Les je domovem pro divokou zvěř, stovky druhů rostlin a je domovem i pro nás samotné. Přítomnost stromů v našem okolí zlepšuje naše duševní zdraví.
  • Stromy snižují teplotu svého okolí díky stínu, který vytváří a evaporaci vody skrz své listy.
  • Fungují jako zvuková bariéra. Dokáží odhlučnit.
  • Přitahují déšť, jsou největším bojovníkem proti suchu.

Časté otázky a odpovědi

Filip a Richard, dva kluci z TeplicKdo zatím stojí?
Projekt Sázíme Česko založil Filip a Richard, dva kluci z Teplic, v létě roku 2021. Začali si všímat změn v krajině v okolí jejich obce. Rozhodli se, že by chtěli pomoct a přispět svým dílem k zelenější budoucnosti. PlanetWe Rewild s.r.o. Na dělostřílnách 1060/4, 162 00 Praha 6 IČ: 11732041 C 353631/MSPH Městský soud v Praze.

Kde sázíte stromy? Ani v Etiopii, ani na Filipínách, ale tady u nás v Česku. Příběhy z výsadeb, které jsme už realizovali najdete tady.

Podle jakých kritérií vybíráte pozemky k výsadbě? Nejdůležitější je, aby stromy zapadly do krajiny. V potaz je třeba brát nadmořskou výšku, vlivy počasí, zadržování vody v krajině a další faktory. O tom, zda je pozemek vhodný k výsadbě a jaké druhy stromů jsou pro dané místo ideální rozhoduje vždy krajinný architekt, se kterým spolupracujeme.

Jak dlouho trvá než les vyroste? Stromy rostou do obvyklé výšky (3-10m) 15-30 let.

Kdy se sází stromy? Výsadba probíhá vždy na jaře a podzim. V těchto ročních období jsou optimální podmínky, protože je v půdě dostatek vody – stromy díky tomu získají nejvíce živin.

Jaké stromy sázíte? Sázíme různé druhy stromů s důrazem na přirozenou biodiverzitu. Výběr druhu sazenice vždy záleží na lokalitě, ve které výsadba probíhá, a je konzultován s odborníkem. Rozhodně ne monokultury náchylné na kůrovce a další pohromy.

Kdo stromy sází? Můžou se lidé zapojit? Ano můžou, na jaře i na podzim pořádáme i výsadby pro veřejnost.

Jakou mám kontrolu? Po dokončení objednávky obdržíte do e-mailu personalizovaný certifikát s vaším jménem. Po vysazení stromu dostanete druhý email s přesným umístěním, fotkami a reportáží z výsadby. Aktuálně se zákazníkům posílá vždy jedna ze dvou variant certifikátu, podle aktuálního období (letní, zimní). Další tematické se připravují.

Sázíme Česko ikona  Pomozte zasadit strom v Česku jen za 87 Kč   
  O výsadbu bude postaráno a získáte certifikát.