Kamna na dřevo Kanuk

KANUK je značka nejoriginálnějších kamen na českém trhu. Kamna na dřevo KANUK navazují na tradiční výrobu kamen značky Bullerjan ( Bulerian ) jejíž kořeny a tradice sahají až do roku 1983. Jen málokterá kamna na dřevo se mohou pochlubit tak vysokým výkonem a výjimečnou konstrukcí. Kamna KANUK převzala od původních kamen to nejlepší a dokonce výrobu ještě více vylepšila.

 • Popis kategorie
  • Kamna na dřevo s výjimečnou konstrukcí

   Účinnost kamen přes 74 %, takže s přehledem splňují evropskou normu.

   V některých objektech se kamna na dřevo stávají nejen zdrojem tepla, ale jsou také výrazem stylu bydlení. Jsou velmi důležitá k získávání pocitu pohody. Teplovzdušná kamna na dřevo Kanuk jsou výborná kamna Českého výrobce u kterých se spojil vysoký výkon a elegance s další užitnou vlastností a tou je možnost vaření. Při zachování svého typického funkcionálního vzhledu jsou kamna na dřevo Kanuk výborným pomocníkem nejen na chatách a chalupách, ale také ve sklenících, hospodářských budovách a dílnách. Uplatnění nacházejí též v hospodách, pivnicích i klubovnách. Kamna na dřevo kanuk poslouží také jako krbová vložka pro kachlová kamna nebo krby.

   Kamna na dřevo a brikety Kanuk jsou povrchově upravena žáruvzdornou černou matovou barvou. U většiny modelů lze prosklenými přikládacími dvířky pozorovat ohniště. Doplněné opláštěním a při osazení na speciální podstavec získají netradiční a atraktivní vzhled. Boční opláštění usměrňuje tepelné vyzařování a částečně chrání před nebezpečným dotykem v nejexponovanější části kamen.

   Proč kamna na dřevo Kanuk

   Kamna na dřevo a brikety Kanuk mají na rozdíl od normálních kamen několik opravdu zásadních výhod. Podstatnou výhodou teplovzdušných kamen na dřevo Kanuk je plášť spalovací komory. Z části je tvořen za sebou střídavě seřazenými trubkovými oblouky. Ty jsou pak v přímém styku s horkými plyny. Plášť spalovací komory uvnitř vyklenutí podle trubkových oblouků navazuje bezprostředně na spalovací prostor. Tím se získá oproti jinému tech. řešení větší teplosměnná plocha. Při malých rozměrech tak kamna na dřevo Kanuk dosáhnou velkých topných výkonů. Toho prakticky nelze docílit u kamen běžné konstrukce.

   Neméně podstatnou výhodou je logický odvod tepla vzduchem, který proudí plášťovými oblouky zdola nahoru. Tím se podporuje cirkulace vzduchu v místnosti a rychlé promíchání vrstev vzduchu s různou teplotou. Kamna na dřevo Kanuk pracují na principu spalování dřeva bez roštu. Součástí topeniště je tedy i vrstva popela, která plní funkci chlazení nižší části topeniště. Takto se udržuje také teplotní rozdíl, který podporuje samovolné proudění vzduchu zdola nahoru. Přitom popela nebývá mnoho a často se vybírá vždy až po pár dnech topení.

   Do teplovzdušných kamen na dřevo Kanuk můžete přikládat po rozhoření větší a i nerozštípaná polena tvrdého i měkkého dřeva, která jsou nejvhodnějším palivem. Spalovat lze také kusový dřevní odpad.

   Teplovzdušná kamna na dřevo Kanuk velmi rychle předají teplo do okolí. Neobsahují totiž žádné materiály, které by v sobě nejdříve teplo akumulovaly. Toto spolu s přívody sekundárního spalovacího vzduchu přispívá i k vysoké účinnosti. Ta pak přesahuje 74%. Pomocí regulačních klapek lze výkon kamen i regulovat. Vysoce jakostní kamna na dřevo Kanuk, odpovídají platným předpisům pro použití v EU a samozřejmostí je dvouletá záruka.

   Funkce kamen na dřevo Kanuk

 • K nákupu
  • Pomoc při nákupu kamen na dřevo Kanuk: +420 773 033 119

   Potřebujete poradit s nákupem kemen na dřevo Kanuk? Rádi Vám pomůžeme! Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím našeho kontaktního formuláře, nebo na uvedeném tel. čísle.

   Český výrobek

   Tyto kamna na dřevo i všechny jejich doplňky jsou vyráběny v České republice.

   Doprava kamen na dřevo Kanuk až k Vám ZDARMA

   Na každý nákup v hodnotě nad 1 500,- bez DPH poskytujeme dopravu ZDARMA. Kamna na dřevo Kanuk tuto podmínku splňují. Takže dopravu od nás neřešíte!

   Kamna na dřevo Kanuk a dárek k Vašemu nákupu

   Jako dárek ke kamnům na dřevo Kanuk od nás získáváte dárky ZDARMA!

   Příslušenství ke kamnům na dřevo Kanuk

   Nepřehlédněte naší nabídku příslušenství ke kamnům na dřevo Kanuk. Stabilní podstavec, opláštění, nebo plotnu pro vaření.

 • Filtr ceny
 • Řazení

Celkem: 9 produktů