Křovinořezy - motorové kosy

Benzínový křovinořez je nezbytný pomocník. Poslouží při udržování zarostlých nerovných ploch i zahrady. Při nákupu také myslete i na svoji bezpečnost. Patřičné ochranné pomůcky i kvalitní oleje do paliva naleznete v příslušenství přímo na stránce každého křovinořezu.

 • Popis kategorie
  • Kde křovinořez použít?

   Křovinořez, nebo také motorová kosa  se stávají poslední dobou velice oblíbeným zahradním nářadím. Křovinořez je vhodný do velké zahrady i malé zahrádky k udržování ploch zarostlých náletovými dřevinami.

   Křovinořez se snadno dostane do nepřístupných míst kam se nedostanou ani ty nejlepší sekačky. Principem funkce křovinořezu je motor s převodovkou a hřídelí. Ta pohání rychle rotující řezný nástroj, který odřezává trávu apod. metodou tzv. volného řezu bez protiostří.

   Křovinořezy FUXTEC

   Asi nejzajímavějším strojem kategorie křovinořezy je FX-PS152. Jedná se o sestavu hlavního stroje, dvojité strunové hlavy EASY FIT, ozubeného listu, komfortního polstrovaného popruhu. Křovinořez má velmi silný dvoutaktní motor 2,2 kW /52 cm³ a špičkové antivibrační zařízení. Je vhodný pro déle trvající práci a je výrobcem označen jako profi.

   Farmářské využití nejlépe naplňuje benzínový křovinořez FX-MS152, je to lehký, vyvážený stroj s velmi pohodlným popruhem. Sekání nepřístupných míst Vaší zahrady bude nyní velmi jednoduché. Křovinořez FUXTEC plní svou službu nad míru, protože tak velký výkon si snadno poradí i se vzrostlou trávou a silnými keři. I čtyřtaktní křovinořez FX-4MS315 s menším výkonem má nízké emise a je tichý. Rychle a spolehlivě pokosíte rozlehlé travní plochy i  houževnatý plevel. S vhodným řezným nástavcem je použitelný i pro odstraňování sukovitého křoví a menších stromků.

   U běžných křovinořezů může být nevýhodou nadměrné namáhání zádových svalů. Křovinořez na kolech FX-FSR152 může tento problém vyřešit. Je vhodný pro sečení kolem chodníků, keřů, stromů, cestiček i schodů. Tento křovinořez může být vhodnou alternativou pro ženy a slabší důchodce.

   40V akumulátorový vyžínač E312D vydrží s příslušnou baterií pracovat až 70 minut. Můžete tak bez přípojky el. energie a paliva pokosit  pruh trávníku v délce až 5000 metrů. Podobným vyžinačem, tentokrát na směs benzínu je také FX-RT126. Jedná se o velmi lehkou a obratnou strunovou sekačku, která se výborně uplatní na jakékoli zahradě pro zastřihávání okrajů trávníků i vysekávání trávy kolem stromů, cestiček a schodů.

   Multifunkční křovinořezy FUXTEC

   Křovinořezy FUXTEC FX-MS152 i MFS520 mají obrovskou výhodu v tom, že jsou multifunkční. Můžete si například koupit levný křovinořez FUXTEC – základní řady, kde je součástí jak strunová hlava na vyžínání trávy, tak i tří ramenná lišta, která zvládne posekat i náletové dřeviny. Poté si můžete postupně dokupovat další praktické příslušenství. Šikovný doplněk ke křovinořezu je odvětvovací pila či zastřihávací nůžky na živé ploty. Dále je možné dokoupit ke stále stejnému motoru prodlužovací 1m nástavec, nebo velmi užitečný kultivátor. Další velmi oblíbený doplněk ke křovinořezu je i zarovnávač okrajů trávníků, nebo střásadlo – česáček, či zametací nástavec. Křovinořezy s označením 4in1 jsou již některými nástavci vybaveni v příslušné dodávce.

   Motory křovinořezů FUXTEC

   Firma FUXTEC nabízí u své řady křovinořezů benzínové motory. Nabízíme jak benzínový křovinořez s 2-taktním motorem, který je levnější a lehčí tak 4-taktní benzínový křovinořez, který má delší životnost, menší hlučnost a odpadá zde míchaní paliva s olejem. V nabídce je nyní také nová referenční třída – Křovinořez FUXTEC vybavený motorem KAWASAKI, nebo akumulátorový křovinořez pro opravdu tiché kosení.

   Křovinořez FUXTEC v redakčním testu

   Křovinořez MultiTool „2in1“ byl otestován krom německých odborných časopisů také v redakčním testu časopisu Bydlení, stavby, reality. Krátký souhrn tohoto testu si můžete přečíst zde:

   Stanete-li se vlastníky či spoluvlastníky chalupy, na kterou nebudete jezdit každý týden, musíte si vedle romantických představ osvojit také práci se zahradním náčiním, respektive se sekačkou, pilou a křovinořezem. Lehký benzinový křovinořez Fuxtec MultiTool „2in1“ byl fungl nový a bylo tedy třeba jej nejdřív sestavit. Jednoduchá montáž nepřinesla nejmenší potíže i díky do češtiny přeloženému německému návodu. V obavě z možného zadření nezaběhnutého dvoutaktního motoru jsem benzin obohatil olejem o trochu víc, než bylo nutné, což se po bezproblémovém prvním nastartování projevilo mlhovinou výfukových plynů. Po naředění směsi bylo všechno v pořádku. Výrobce doporučuje směs olej/benzin 1/40, pro záběh asi 1/25.

   Příjemné bylo i snadné startování, které by nepochybně zvládla i ženská ruka. Řešení, zpracování i ergonomie nosných popruhů křovinořezu potvrzují jeho všestranně praktické použití, podobně jako konstrukce a příjemná hmotnost křovinořezu. Manipulace s ním je díky tomu velice snadná a i při delší práci vaše záda nadměrně nezatíží. Díky dobrému výkonu zvládne křovinořez zlikvidovat i hustší porost a poradí si i se silnějšími křovinami. Křovinořez Fuxtec „2in1“ práci, kterou od něho očekáváte, odvede dobře, díky jeho relativně nízké váze se s ním dobře pracuje i v problematičtějších zákoutích zahrady. Vibrace ani hlučnost nepřekročily míru očekávání. Celková bytelnost odpovídá jeho kategorii. Cena je osminová ve srovnání s profi nářadím používaným ke každodenní práci.

   Parametry testovaného stroje:

   Název: Křovinořez FUXTEC MultiTool „2in1″. Zdvihový objem válce: 52 cm3. Výstupní výkon: 2,2 kW. Maximální otáčky: 11 000 ot./min. Objem nádrže: 700 ml. Hmotnost bez nástavce: 5,9 kg, dvojitá strunová hlava, spínač pro nouzové vypnutí křovinořezu, několikanásobné tuhé uložení hnacího hřídele, bezkontaktní, bezúdržbové zapalování (CDI).

 • K nákupu
  • Pomoc při výběru křovinořezu

   Kontaktujte nás: +420 773 033 119

   Nevybrali jste si křovinořez z naší nabídky, nebo potřebujete poradit s výběrem? Rádi Vám pomůžeme! Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím našeho kontaktního formuláře, nebo na uvedeném tel. čísle. Určitě stojí za povšimnutí také naše řada výkonných benzínových sekaček.

   Český návod a servis ke křovinořezu je samozřejmost.

   Na každý křovinořez Fuxtec, nebo Redback zakoupený v našem obchodě poskytujeme záruční i pozáruční servis. Křovinořezy dodáváme včetně českého návodu s prohlášením o shodě. V případě že v záruční době objevíte závadu (uznanou v rámci záruky), stačí produkt pouze zabalit a ostatní nechte na nás!

   Doprava křovinořezu až k Vám ZDARMA

   Na každý nákup v hodnotě nad 1500,- poskytujeme dopravu ZDARMA. U nás tedy dopravu křovinořezu neřešíte.

   Příslušenství ke křovinořezům

   Ke každému křovinořezu FUXTEC – pokud to zrovna není součástí balení můžete přikoupit užitečné příslušenství. Kromě různých strunových hlav a několika ozubených listů nabízíme i zajímavá rozšíření. Prodlužovací nástavec, nástavec na stříhání živých plotů, nástavec na řezání větví, nebo zarovnávač okrajů trávníku. Svůj křovinořez můžete také vybavit česáčkem na ovoce nebo zametacím nástavcem. Návody na rozebrání žacích hlavy a výměny strun naleznete ZDE.

   Součást balení křovinořezu

   Součástí balení každého křovinořezu FUXTEC jsou také drobnosti, které Vám usnadní montáž a provoz. Směšovací nádržka, sada nářadí a návod k obsluze.

   Potřebný olej ke křovinořezu

   Ke každému křovinořezu doporučujeme oleje špičkové kvality z naší nabídky.

 • Filtr ceny
 • Řazení

Celkem: 8 produktů